Lansohet platforma dhe aplikacioni “Dhuro Gjak”

Sot do të lansohet platforma dhe aplikacioni “Dhuro Gjak.

Në këtë ngjarje prezentë do të jenë ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, zyrtarë nga UNICEF-i dhe zhvilluesit e platformës nga Riinvest.

Ngjarja mbahet në Ministrinë e Shëndetësisë, duke filluar nga ora 10:00./Indeksonline/