KURABIE ME BAJAME

600gr bajame
300gr miell
200gr sheqer
100gr gjalp
2 veze
1 zarf vanilie pluhur
2 l.kafe me sode
100 ml qumesht si duhet dhe pak me shum

Sheqer, vanilje, gjalp dhe vezet i rahim lehte. Miellin e perziejm me soden dhe bajamet qe me pare i kemi coptuar.Me pas vjen dhe qumshti dhe i perziejm se bashku.
Ju japim formen e rumbullaket sa nje koker are dhe i pjekim ne fure me leter guzhine ne 180 C per 15-20 min/kuzhina.al