Krostate me marmalate qershije

Duhen 2 veze,
130 gram gjalpe ambjenti
200 gram sheqer
nje luge sode buke
miell (sipas mases se tepsise)
lekuren e nje limoni ..

Marrim vezet i rrahim mire hellim gjalpin lekuren e limonit soden e bukes dhe i perzijem me miell pak nga pak duhe e shtura deri sa te behet tmarrim e shtrojme ne tepsi dhe ne ane leme pak nga brumi per dekorimin e lyejme me mormelate sipas deshires dhe e pjekim ne furrme per 50 minuta ne temperature 180 grade/kuzhina.a;