Kroasan me qokollatë

Përbërësit:

 
500 gr miell,
200 ml qumesht,
2 veze,
1 maja buke,
1 vanilje,
150 gr sheqer,
2 luge mjalte,
nutella per mbushjen,
dhe nje te verdhe veze,

Përgatitja:

Bejme brumin, e leme te pushoje sa te dyfishohet me pas e hapim ne nje pete te madhe. E presim bumin ne trekendesha dhe ne mes te çdo trekendeshi veme nje luge kafe me nutella. I mbledhim trekendeshat nga pjesa e trashe deri ne fund duke i bere role dhe i leme perseri ne tepsi me leter te dyfishohen. Me pas, i lyejme nga siper me te verdhe veze te perziere me pak qumesht dhe i pjekim ne 180° per 15 minuta./mesazhi