Kek me qumesht panda

Duhen:
1 kuti qumesht panda ,(qumesht panda eshte qumesht i kondesuar, i trashe, shume i embel, panda eshte emri i paketimit)
4 veze ,
2 luge pluhur pjekes ,(baking powder, peciv, lievito)
2 vanilie ,
150 gr miell.
Hedhim ne tas qumshtin panda dhe vezet nje nga nje duke e perzier me tel kuzhine me pas shtojme miellin ,vanililiet dhe pluhurin pjekes e perziejme mire e hedhim ne forme dhe e pjekim ne 170 gr per 30 me 35 min.Eshte shum e lehte dhe fantastike ne shije.Shpresoj te ju pelqej/kuzhina.al