Biskota me kafe

500g miell,
200g gjalp,
150g sheqer pluhur,
2 veze,
1 filxhan me kafe ekspres,
gjysem pako maja per embelsira,
pak kripe e disa kokrra kafe per ti vene siper biskotave,
Ne nje tas hidhni gjalpin e shkrire, sheqerin dhe kafen, perzjejini dhe shtoni vezet e perzjejini prap, me pas shtoni miellin, majane e kripen dhe perzjejini mire per disa min, merni nje qese pasticerie hidhni brumin e pergatitur dhe vereni ne forme rrethi si ne foto ne nje tepsi me leter furre , ne cdo biskote vini nga nje kokerr kafe, futini te piqen ne furre te nxehur ne 180° per 15min.Ju befte mire/kuzhina.al