Kek me molle dhe rrush te thate

Perberesit:
250 gr miell ,
50 gr niseshte ,
150 gr sheqer ,
3 biskota integrale ,
2 veze ,
5 luge kos ,
5 luge gjelle me vaj ulliri ,
1 pako pluhur fryres ,
1 vanilje ,
2 molle ,
kanell dhe rrush te thate ,
lekuren dhe lengun e nje limoni ,
copa cokollate ,

Pergatitja:
Qerojme mollet dhe i grijm ne feta, i hedhim lengun e limoni qe mos te nxihen, me pas ne nje ene hedhim perberesit dhe i perziejme mire ,thermojm biskotat dhe i perzihejm ,me pas brumin e hedhim ne tepsi te shtruar me leter kuzhine, siper vendosim mollet si ne foto hedhim rrushin e that, kanell pluhur, copa cokollate dhe e pjekim ne 180 grd per 40 minuta, bejm proven me kunj dhembesh ,nese eshte pjekur. E lem te ftohet dhe eshte gati per servirje/kuzhina/al