Kek me kungull te verdhe

Duhen:
350 gr miell,
4 veze,
200 gr sheqer,
250 gr kungull i verdhe,
1 filxhan caj vaj ulliri,
1 filxhan bajame te grira,
1 luge kanele,
2 luge pluhur pjekes.

Ziejme kungullin e lejme te ftohet me pas e bejme pure. I hedhim te gjithe perberesit ne tas i rrahim per 5 min me pas hedhim masen ne forme te lyer me yndyre dhe te sperkatur me miell ,.E pjekim ne furre te parangrohur ne 170 gr per 35-40 min. E sperkasim me sheqer pluhur me pas. Ju befte mire