Kek me karrota

Perberesit:
4 veze,
2-filxh caj karrota,
2-filxh miell,
2-filxh sheqer,
1-filxh vaj,
1-filxh arra,
2-lug pluhur pjekes,
1-lug kanele.

Pergatitja:
Rrahim ne mikser vezet me sheqerin.Perziejme miellin me pluhurin pjekes.Hedhim te vezet,karrotat e grira,vajin dhe e perziejme mire,I hedhim keto ne mikser shtojme dhe miellin pak nga pak duke e perzier dhe ne fund hedhim arrat e grira dhe kanelen.Hedhim kekun ne tepsi ose forme te lyer me yndyre e pjekim ne furre te ngrohte ne 180 gr per 30-40 min.E shoqerojme me recel sipas deshires.Ju befte mire/kuzhina.al