Hallve me rrush te thate

Hedhim ne tenxhere 4 gota uje ,2 sheqer ,lekuren e nje limoni ,nje portokalli dhe lengun e nje portokalli dhe I vejme te ziejn sa te mari vale.Ne nje tenxhere tjeter skuqim 2 gota miell misri me gjys gote vaj ulliri gjer sa te mari ngjyre. Me pas i shtojm nje gote me rrush te thate, sherbetin pak nga pak duke e perzier gjer sa te trashet. E hedhim ne forme e mbulojme ngs lart dhe e lejme te ftohet. Ju befte mire