249297_img-7681_ls-780x439

Gatimi i pogaçes lule: E lehtë për ta gatuar të gjithë!

E butë si pambuku, e butë dhe kaq e shijshme

Përbërësit për aktivizimin e tharmit:

– 40 gr tharmë të freskët;
– 1 lugë supe sheqer;
– 20 ml qumësht të vakët;
– 2 lugë miell.

Përbërësit:

– 3 vezë,
– 100 ml vaj;
– 180 ml jogurt;
– 200 ml qumësht të vakët;
– 600 – 650 g miell.

Përgatitja:

Aktivizoni tharmin, pastaj shtoni përbërësit dhe ngjishni brumë të lëmuar.

Lëreni të bymehet.

Bëni format, lyeni me të verdhë të vezës shtoni susam dhe piqeni 30 minuta në 180 gradë Celsius.

Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.