Fergese me speca te kuq te verdhe dhe palltixhana

Grijme imet 2 qepe 4 hudhra dhe I skuqim gjer sa te zbuten me pas I shtojme 2 speca te kuq 2 te verdhe te prere ne rrathe I skuqim per disa min I shtojme 2 palltixhan te prer ne feta 2 domate 1 filxhan uje dhe erza sipas deshires dhe e lejme te ziej rreth 30 min me pas I hedhim 200 gr gjize dhe eshte gati.. . Ju befte mire