Embelsire me sherbet

Duhen
200 gr gjalp
250 miell
1 pluhur pjekes (bejkin pawder ,peciv)
100 ml qumesh
200 gr arra te grira
100 gr
sheqer
4 veze
kanele

Per sherbetin
2 gota sheqer
2 gota uje
lekuren e 1 limoni
1 filxh kafe mjalte
I ziejme per 10 min dhe e lejm te ftohet.

Rrahim vezet me sheqerin per 5 min.Me pas shtojm gjalpin e shkrire ,qumshtin ,pluhurin pjekes ,arrat e grira ,kanelen dhe miellin pak nga pak.Me pas e shtrojm ne tepsi te lyer me vaj e pjekim ne 175 gr per 35 me 40 min.Me pas e nxjerrim e lejm 5 min dhe e sherbetosim me sherbetin e ftohte.E mbulojme lejme per 1 ore dhe me pas servirim me arra te bluara ose sic eshte!!!!/kuzhina.al