EMBELSIRE ME MASKARPONE DHE LULESHTRYDHE

EMBELSIRE ME MASKARPONE DHE LULESHTRYDHE

Biskota,
maskarpone,
luleshtryhe,
pije per embelsira dhe pana,sasia varet nga sa embelsira do pergatisni,

Pergatitja:
Merni nje tas dhe shkerrmoqni biskotat dhe sperkatini pak me pijen sa te fillojne te mblidhen, pastaj ne pjate formoni me nje forme guzhine bazen e embelsires, me nje qese guzhine hidhni nje shtrese maskarpone duke i dhene forme si ne foto, pastaj prejini luleshtrydhet ne feta dhe sa te hiqni formen e guzhines vendosni luleshtrydhet mbeshtetur per tu mos hapur maskarpone, pastaj hidhini pana per dekorim dhe copa luleshtrydhe vendosini siper si ne foto dhe ne fund sperkateni me sheqer pluhur. Ju befte mire/kuzhina.al