Disa këshilla si të pastroni veshkat në mënyrë natyrale

Funksioni kryesor i veshkve është prodhimi i urinës dhe në këtë mënyrë nxjerrja e toksinave dhe elementeve të tepërta dhe të dëmshme për trupin. Është e rëndësishme që veshkat të pastrohen rregullisht pasi në këtë mënyrë garantohet një funksionim i mirë i tyre dhe shmangie e problemeve. –

Lani një tufë majdanoz dhe hidheni në një litër ujë. Këtë masë zjeheni dhe më pas lëreni të ftohet dhe më pas pijeni gjatë ditës. –

Zjeni në një enë me një gotë ujë një lugë bishta qershije dhe pas kësaj për dhjetë minuta lëreni lëngun të ftohet, po ena duhet të jetë e mbuluar.

Pijeni këtë lëng për 21 ditë me stomakun bosh. -Lani mirë një kërcell karçofi dhe më tej vendoseni në një enë me një litër ujë deri sa të zjejë dhe të bëhet i butë. Këshillohet që nga ky lëng të pihet një gotë në ditë. /noa/