Byrek (rrokolle) me djathe dhe halta

Miell (masa varet nga masa e tepsise qe do perdorni)
300 ml Uje
Kripe
1 kokerr veze
1 luge vaj
Djathe (sipas deshires)
Halta (halta eshte emri i paketimit, perberja eshte maza e qumeshtit e holluar)

Pergatitja :
Zeme brumin me 300 ml uje, kripe, veze dhe miell. E ndajme ne tre pjese te barabarta. Marrin njeren nga pjeset dhe e vendosim mbi nje tavoline , ne te cilen kemi shtruar nje cope (safrabez), e hapim me dore, duke e terhekur ne te kater cepat e tavolines keshtu hapet sa e gjithe tavolina. I hedhim siper halten me djathe dhe e mbeshtjellim sir role ne menyren e paraqitur ne foto dhe e pjekim. Ju befte mire/kuzhina.al