Bombica me keksa te bluara

500 gr plazma te bluara
1 qokolade per gatim
1 pako kokos
1 gote arra te grimcuara
1 l. qumesht
1 filxhan caji gjalp embelsireje

Pergaditja:

Se pari e shkrijme qokolladen e gatimit,pasi qe shkrihet qokollada,kete mase e hedhim te keksat e bluara,ne nje vangull i perziejme,pastaj hedhim nje luge te vogel kokos,gjalpin dhe i perziejme mire,pastaj formojme rrathe te vegjel me ate fill,dhe nje nga nje i ngjyejme ne kokos…pasi te jene ftohur,mund ti servirni. Ju befshin mire !