Vritet një hoxhë nga Pakistani, ishte  sulmuar  nga disa persona të maskuar në Baden-Württemberg

Sipas policisë, një burrë i cili u vra në një shëtitje me gruan e tij  në Baden-Württemberg të hënën ishte një hoxhë 26-vjeçar nga Pakistani, shkruan Fokus.de, përcjellë Rtv Pendimi.

Burri predikoi në një xhami në Stuttgart, siç njoftoi policia Gjermane të Mërkurën në mbrëmje. Ai dhe gruaja e tij ishin sulmuar ndërsa ecnin. Burri vdiq sipas informacionit “për shkak të dhunës masive ndaj kokës”.

Gruaja e tij 30-vjeçare i mbijetoi sulmit me lëndime të lehta, thanë prokurorët dhe policia. Sipas dëshmisë së gruas, dy burra të maskuar iu afruan çiftit dhe rrahën burrin e tyre. 26-vjeçari vdiq në vendin e ngjarjes. Ende nuk ka prova konkrete të një motivi, thanë hetuesit. Do të përcaktohet “në të gjitha drejtimet”. /Rtv Pendimi/