Vez me spinaq

Perberesit:

500 gr spinaq ,
200 gr mish te grire ,
4 veze ,
1 luge kafe niseshte ,
100 ml qumesht ,
kripe ,
piper ,
5 luge gjelle me vaj ulliri ,
1 qepe ,
1 thelpi hudher .

Pergatitja:
Grijme qepen e skuqim bashke me hudhren me pas shtojme mishin, i skuqim pak, hedhim spinaqin dhe 1 gote uje, e leme te zieje per 10 minuta, me pas i hedhim kripe dhe piper, e hedhim ne tepsi, ne nje tas rrahim nje veze, niseshtene e tresim me qumeshtin, e perziejme me vezen dhe ja hedhim siper spinaqit, i hedhim siper 3 vezet e tjera si ne foto .e pjekim ne furre per 25 minuta. Ju befte mire.kuzhina.al