Trofie (makarona) me krem kungulli dhe mocarela

300g trofie
2 kunguj te njome
2 mocarela
Vaj ulliri
Kripe

Nderkohe qe ziejm makaronat me uje te kripur, ne nje tenxhere tjeter ziejm kungujt per 10-15 minuta, i kalojme me mixer. Ne nje tigan nxejme pak vaj, i hedhim kremin e kungujve, e kriposim dhe e lejme per 2-3 minuta ne zjarre, bashkojme mocarelen makaronat, i perziejm mire e mire. I servirim direkt me pak djath te grire. Rezultati esht super dhe me shum pak mundim.
Ju befte sa me mire! .kuzhina.al