Torte me mak

Përbersit:
 
3 vezë
2 gota sheqer
2 gota qumsht
1 got vaj
3 gota miell
1 peciv 
mak sipas deshires
si dhe qokollad te kuzhines
 
Pregaditja:
Se pari vezet dhe sheqerin e rrahim me mikser pastaj ja shtojm qumshtin dhe vajin e perziejm mir dhe ja shtojm mjellin peciven dhe mak sipas deshires e pjekim ne temperatur 180 grad ne fund e zbukuron me qokollad kuzhine.