Tortë e zezë

Nevoiten:

5 veze
1 gote te madhe vaj
1 gote te madhe qumesht
18 lug sheqer
12 lug miell
1 peciv
1 kakao

Per te formuar qullin vezet,vajin,qumeshtin,sheqerin,miellin,peciven dhe ne fund kakaon i ben bashke.Pastaj me perberjen e fituar nje gote te madhe e mbush me ate qull dhe e len per ne fund.Kurse pjesen tjeter e derdh ne nje tave dhe e fut per pjekje.Pas pjekjes e nxerr nga furra dhe me perberjen e ndare ne gote e lyn peten permbi.E prene me thike…
Ju befte mire !