Torte e thjeshtë shtepije

 

Torte e thjeshtë shtepije
 
Pëerberesit
 
7 vez 
24 lug ushqimi sheqer
24 lug vaj
24 lug qumsht
24 mjell
2 peciva
 
Përgaditja
Vezët dhe sheqerin e rrahim 20 min me mikser pastaj shtojm qumshtin dhe vajin,e perziejm pak dhe e hedhim mjellin dhe pecivat.e pjekim ne temperatur 180 grad,deri sa te pejket e pergadisim sherbetin per te cilin nevoiten,
dy lug kakao
3 lug sheqer
gjys litre qumsht te ftoft,
i perziejm me mikser
kur te peket torta ja qet sherbetin e ftoft torta e nxet siper e dekoron sipas deshires.