Torta sbriciolata me nutela

350g miell,
130g sheqer,
80g gjalp (i shkrire)
1 veze,
1 pako vanilje,
1 pako maja per embelsira ,
50g lajthi (te bluara)
400g nutela, Ne nje tas hidhni te gjithe perbersit, miellin,sheqerin,gjalpin, vezen, majan, vaniljen,lajthite, dhe perzjejini mire (nuk ka rendesi se ke hidhni me pare) deri sa te formohen si therrime ose biskota te bluara, merni nje tepsi 24cm lyeni me vaj dhe hidhni gjysmen e brumit te pergatitur dhe hapeni ne te gjithe tepsine pastaj hidhni nutelen, hapeni ne te gjithe siperfaqen dhe siper shtoni pjesen tjeter te brumit te thermuar duke mbuluar te gjithe nutelen dhe futeni ne furre ne 180° per 30min. Ju befte mire/kuzhina/al