Torta me kakao

140 gr miell
60 gr kakao
80 gr gjalpe,
2 veze
1 kg pana
200 gr sheqer
1 luge leng limonit
1 luge livieto
1 bustine me vanilje
2 luge pluhur sheqer

Pregatitja :
Ne nje ene hedhim panen dhe lengun e limonit dhe fillojme ti miksojme me mikser te dyja sebashku.

Pastaj shtojme shqerin, gjalpin, vezet dhe pjesen tjeter te perbersve te mbetur nje nga nje duke i mikesuar me mikser.

Pasi masa e brumit eshte gati e hedhim ne tave dhe e fusim te piqet ne furre te ngrohur me pare ne tem 180 ° C per rreth 30-35 min .

Pasi torta eshte gati e dekorojme me pluhur sheqer. Ju befte mire/kuzhina.al