Torta margerita

 

Perberesit:
4 veze ,
1 gote e gjysem sheqer ,
2 gota e gjysem miell + gjysem gote niseshte ,
gjysem gote qumesht + gjysem gote vaj misri ,
1 pako pluhur per embelsira ,
pak kripe ,
50 ml pije pjepri ose rrum ,
300 gr recel luleshtrylle ose sipas deshires ,

Pergatitja:
Rrahim vezet me sheqerin , shtojme ,qumeshtin , pijen dhe vajin , pak kripe , i perziejme mire , me pas hedhim miellin , niseshtene dhe pluhurin per embelsira , i rrahim mire , hedhim masen ne tepsi te shtruar me leter kuzhine , e pjekim per 45 minuta ne 180 ° , e leme te ftohet , largojme letren , e veme torten ne pjate embelsirash , e ndajme ne dy pjese , hedhim recelin , veme pjesen tjeter , e zbukurojme me sheqer pluhur ,sipas deshires. Ju befte mire/kuzhina.al