Topeza me kokos

Përbërësit

80g kokos
1 got qumesht
1 got sheqer
1 got vaj
2 peciva pluhur
2vanile sheqer
Udhëzime per pregaditje

Hedhim qumeshtin sheqerin ne nje ene dhe i perziejm deri sa te shkihet sheqeri pastaj shtojm vajin kokosin pecivat qe te gjitha dhe hedhim miell derisa masa te behet sikurse brumi i bukes. masen e bejme ne form te qofteve por duhet shtypur qe te jen te rrafshta.
pjekim deri sa topezat te piqen sipas nevojes.

SHERBETI
13 filgjana uje
7 filgjana sheqer
pasi te largojm topzat nga furra dhe pasi ta kemi pergatitur sherbetn te dyja duhet te jen te nxehta edhe sherbetin ia hedhim topzave.
siper tyre hedhim kokos per dekor.