Telefoni i parë me 10 GB RAM

Telefoni i parë me 10 GB RAM

Nuk ka shumë kohë që Apple ka lansuar tre telefona të ri por duket se së shpejti do marrë një kundërpërgjigje të fortë, transmeton Indeksonline.

Bëhet fjalë për Oppo që do të lansoj së shpejti telefonin Oppo Find X. Ky telefon do të ketë 10 GB RAM dhe 256 GB ROM.

Me këto specifika, FIND X bëhet telefoni i parë që do të ketë 10 GB RAM. Por statistikat fantastike të këtij të telefoni nuk mbarojnë këtu. Ai do të ketë një kamerë të përparme 25 megapixel.

Ky telefon për momentin mund të blihet në Kinë./Indeksonline/