Tave me spinaq dhe veze

1kg spinaq
1 filxhan caji oriz
Djath i grire
Vaj ulliri
Veze
Kripe
Piper.

Ne nje tenxhere ziejm orizin me vegete (brodo). Ne nje tenxhere tjeter ziejm spinaqin gjithmone me vegete. I bashkojme sebashku, i hedhim djathe te grire, vaj ulliri dhe i perziejm mire e mire. Vendosim spinaqin ne tepsin e pjekjes, e sperkasim me djathe te grire, i thyejm disa kokrra veze larte, pak kripe, piper dhe i fusim ne furre me 180 grade deri sa vezet te jene te pjekura sipas deshires tuaj.
Ju befte sa me mire!!