Tasqebap

Përbërësit:

mish viçi,
vaj, 
kripë,
piper (i bluar),
spec i kuq (i bluar).
 
Së pari e ndajmë mishin në copa të vogla. Më pas në një tigan skuqim
pak vaj dhe i vemë copat e mishit të skuqen. Në fund të skuqjes i
hedhim pak spec të kuq , pak piper dhe e përziejmë disa herë. Më pas i
shtojmë ujë dhe e lëmë të ziejë. Pasi uji të jetë shterur e servirim.