Supe me thjerrza e mish vici

Perberesit:
1 filxhan caji thjerrza
250 g mish vici
1/2 qepe
1 karrote
1 dege selino
2 thelpinj hudhre
2 domate
Kripe ,piper,1 gjethe dafine,vaj ulliri

Pergatitja
Hedhim thjerrezat ne 1 kg uje,i lem te ziejne per 7 min dhe ia heqim ujin duke i kulluar.I hedhim thjerrezave serish uje te fresket dhe i lem te ziejne.Ne nje tigan me vaj ulliri hedhim mishin per te skuqur sebashku me perimet e prera imet.I bashkojme me thjerrezat per 45 min.Rregullojme me kripe,piper,gjethen e dafines.Ju befte mire/kuzhina.al