Supe me makarona dhe mish

Duhen:-
500 gr mish vici-
makarona 2 filxhan kafeje
2 qepe
salce ose domate
hudhra 5 thelpi
majdanos
nje dege selino
piper i zi
vegeta me mish vici

Pergatitja:
Skuqim qepen me hudhren dhe selinon deri sa te zverdhet shtojme mishin dhe i lem te skuqen edhe 10 minuta te tjera shtojme salcen.
Pasi i kemi skuqur i shtojme uj me vegeta pasi merre vale shtojme piper te zi, mbas 20 minuta zierje shtojme makaronat i lem edhe 10 minuta te tjera dhe mbasi e fikim zjarrin shtojme majdanoz./kuzhina.al