sup me brokolli dhe kunguj i njom

sup me brokolli  dhe  kunguj i njom
 
1 a 2 lug vaj ulliri
 
1 qep
2 kunguj te njom-jo kunguj te rendomt por kunguj qe perdoren per gjella
1. brokolli
12 mustard
3 lug majdanoz
veget –peper- krip
 
pergaditja
fergohet  qepa tani shtohet brokolli e kungujt  e njom fergohen edhe per 4 a 5 minuta, shtohet uji  sa e din qe asht e nevojshem zihet per 15 min.perzihet mir shtohet majdanozi dhe mustard dhe lihet  edhe per disa minuta.
 
 
ju beft mir
 
 
buqja-holland