Sufllaqe ne kushte shtepie

Perberesit per 4 persona:
500gr mish,
4-luge kos te trashe,
1-qepe,
1-domate,
4-patate,
pak vaj, erza per mishin,
pite (pitet ose te gatshme ose mund ti beni vete, per receten time kliko ketu )

Pergatitja:
Marim mishin e presim ne rripa te holle e hedhim ne tas e perziejme me erzat 2 luge vaj dhe e skuqim gjer sa te ndryshoje ngjyre me pas i shuajme me pak uje, i shtojme lende limon nese deshirojme dhe e lejme per 5-10 min. Ne tigan skuqim patatet. Marim pitet e ngrohta i lyejme me nje lug kos,shtojme patatet,mishin,domatet qepet i mbledhim me piten dhe jane gati. Eshte shum e lehte dhe e shendetshme te behet ne shtepi kjo recete.
Ju befte mire/kuzhina./al