Stdrudel me molle (video recete)

Stdrudel me molle:
1 pete sfoliate,
3 kokrra molle jeshile,
1 veze,
3 luge sheqer kaf,
1 lug caji kanelle

I marrim mollet i presim imet ne forme kubike dhe i hedhim ne nje tas te madh. I shtojme aty edhe 3 luge sheqer kaf, 1 luge kanelle, lekuren e nje limoni, dhe pak miell.

Iperziejme bashke te gjithe keta perberes. Pasi hapim peten e sfoliatit ne tavoline hedhim perzierjen mbi pete ne pjesen e mesit te saj dhe anet e saj i presim ne forme rripash qe te bejme gershetin e deshiruar

Siper lyejme me vezen e rrahur dhe sperkasim me pak sheqer . Piqet per 15 min ne 200 gradwe celsius./Mesazhi/