Si ta largoni dhimbjen në lukth

Secili nga ne mund të vuajë nga dhimbje të ndryshme në lukth, prandaj është e rëndësishme që të përdorni sa më shumë ilaçe natyrale.

Dy nga recetat më të rekomandueshme janë;

Receta e parë

Merrni gjysmë litër lëng nga kungulli, shtoni dy lugë mjaltë dhe një lugë lëng molle apo uthull të mollës.

Nga kjo recetë dhimbjet në lukth do të ndalohen sa hap e mbyll sytë.

Receta e dytë

Përzieni gjashtë lugë të misrit të bluar dhe katër lugë bizele të bluara dhe i përzieni me dy litra ujë të vluar.

E lini të qëndrojë për pesëmbëdhjetë minuta, dhe çaji do të jetë i gatshëm për ta konsumuar.

Është i shkëlqyeshëm kundër gastritit dhe dhimbjeve në lukth, transmeton albeu.com