Sallatë me ullinj

Përbërësit

2 gota ullinj
1 domate
disa fije majdanoz
1 ujë limoni
1 filxhan vaj vegjetal
kripë dhe piper i zi

Hapat

1
Ullinjve ia largojmë thelbin, përbërësit e tjerë i grijmë dhe ia bashkangjesim.

2
Ia shtojmë kripen dhe me ujë te limonit dhe vaj vegjetal.

3
Kjo recete preferohet të përgatitet në këtë kohe kur kemi nevoje me se shumti të marrim minerale dhe vitamina.

4
Ju bëftë mirë!