Sallam me cokollate dhe arra

Perbersit

200g biskota, 100g gjalp, 100g sheqer, 50g arra, 50g kakao, lekuren e 1 portokalli, 3 luge supe me qumesh dhe sheqer pluhur per ti hedhur siper

Pergaditja

Merni nje tas dhe hidhni biskotat dhe arrat pasi ti keni thermuar ne copa te vogla, me pas shtoni gjalpin e shkrire, qumshin, kakaon, sheqerin dhe lekuren e portokallit dhe trazojini mire te gjitha, pastaj hidheni ne nje cope leter alumini duke i dhene formen e sallamit, mbylleni mire letren e aluminit dhe lereni ne ngrirje per 40 – 50 min, pastaj hiqeni letren dhe hidhini sheqerin pluhur duke e hapur nga te gjitha anet si ne foto. Ju befte mire/kuzhina.al