Rrollate

1 pako biskota 
1 filxhan kakao
1 filchan sheqer
2 gota uje te nxehte
1 banane ( ose mund dhe krem banane ose llokum)
1 cokollate per gatim

I imteson biskotat mire me dore pastaj mbi to e hedh kakaon dhe sheqerin dhe ua hedh edhe ujon dhe i perzien mire me dore deri sa te trashet brumi dhe ne nje alumine ose ene per rrollate e hedh gjysmen e brumit dhe mbi te e hedh bananen e prere dhe prape e hedh pjesen e mbetur te brumit dhe e ngrine, pasi qe te ngrihet e heq nga frigoriferi dhe kur te shkrihet te lyhet me çokollate per gatim ( Ne vend te bananes mund te futet krembanane, llokum ose fare te doni).