Qofte me speca te kuq dhe spinaq

Duhen:
200 gr spinaq,
1-spec te kuq,
1-veze,
100 gr djath te bardhe,
piper,nenexhik dhe miell qe fryhet vete sa te mari.

Ne nje tas grijme spinaqin imet dhe specin i hedhim kripe dhe i shtypim pak.Me pas shtojme perberesit e tjere pervec miellit,i perziejme me pas shtojme dhe miellin duke e punuar me dore. Ne nje pjate hedhim pak miell qe te lyejme duart per ti dhene formen qofteve me lehte. I skuqim ne vaj te bollshem dhe jane gati/kuzhina.al