Qofte me panxhar

Duhen:
2 panxhare mesatar te ziera ,
1 veze ,
2 qepe te njoma ,
1 filxh kafe qumesht ,
4 luge miell,
1 fete djathe te bardhe ,majdanoz.

Grijme panxharet ne nje tas shtojme dhe te gjith perberesit e tjere I perziejme mire dhr me ndihmen e luges I japim formen dhe I skuqim ne vaj te nxehte dhe te bollshem.. Ju befte mire