Qofte me kunguj dhe patate

6 kunguj
4 patate
3 veze
150g parmixhano
Pak menta
5 sottilette ose lloj djathi tjeter qe shkrihet
Therrime buke te thata
Kripe
Piper

Presim kungujt dhe patatet ne kubik dhe i ziejm ne avull ose zierje normale ne thenxhere, me pas i vendosim ne nje ene, i perziejm me te gjitha perberesit e tjere pervec djathit qe shkrit dhe therrimet e bukes. formojme qoftet tona duke vendosur ne me djathin, e mbyllim mire dhe e kalojme tek therrimet e bukes.
I pjekim ne furre te nxehte me 200 grade perreth 15 minuta.
Ju befshin sa me mire!!/kuzhina.al