Qofte me karrota dhe ullinj

Grijmë 2 karrota dhe i hedhim kripë. I lejmë për 10 minuta. Me pas ë shtypim mirë, lëngun nuk e hedhim, shtojmë në të 1 filxhan kafe me ullinj të bërë në feta,1 vezë,1 fetë djath të thërmuar, 2 qepë të njoma,1 filxhan kafe me qumësht, erza sipas dëshires dhe 4 lugë miell që fryhet vetë ose miell të zakonshëm por me një lugë pluhur pjekes brenda.

E perziejmë dhe i skuqim ne vaj te bollshëm, formen ju a japim me ndihmën e nje luge… Ju befte mirë /familjaime.al