Prezantohen nominimet për Veturën e Vitit 2017 [lista]

Prodhuesit e veturave nga Gjermania, Koreja e Jugut, Britania e Madhe e shumë të tjerë kanë prezantuar shumë vetura fantastike për vitin 2017, transmeton koha.net.

Nominimet për Veturën e Vitit 2017 janë shpallur veturat nga i gjithë globi botërorë me modele fantastike të reja, e që është shumë e vështirë për t’u zgjedhur ndonjëra si vetura më e mirë.

Brendet evropiane janë të prezantuara shumë mirën për vitin 2017, me plot 23 vetura të cilat janë në top të listës për Veturën e Vitit.

Kjo është lista dhe kategoritë për Veturën e Vitit 2017:

Çmimi për Veturën e Vitit:

• Buick LaCrosse
• Buick Envision
• Chevrolet Cruze
• Chrysler Pacifica
• Audi A5/S5 Coupe
• Audi Q2
• Audi Q5
• Volkswagen Tiguan
• Honda Civic
• Infiniti Q60
• Mazda CX-9
• Subaru Impreza
• Toyota C-HR
• Hyundai Elantra
• Hyundai Genesis G80
• Kia Cadenza
• Kia Rio
• Kia Sportage
• SsangYong Tivoli/Tivoli XLV
• Skoda Kodiaq
• Fiat 124 Spider
• SEAT Ateca
• Jaguar F-Pace

Vetura më luksoze e me performancat më të mira e Vitit:

• Cadillac CT6
• Cadillac XT5
• Lincoln Continental
• Audi R8 Spyder
• BMW 5 Series
• Mercedes E-Class
• Mercedes-AMG Roadster
• Porsche 718 Boxster/Cayman
• Honda NSX
• Lexus LC500
• Bentley Bentayga
• Range Rover Evoque Convertible
• Hyundai Genesis G90
• Volvo S90/V90

Vetura e Vitit Urbane:

• BMW i3
• Smart Brabus range
• Smart Cabriolet
• Citroen C3
• Citroen E-Mehari
• Suzuki Baleno
• Suzuki Ignis
• Ford Ka+

Vetura më miqësore me mjedisin:

• Chevrolet Bolt
• Chevrolet Malibu
• Tesla Model X
• Audi Q7 e-tron 3.0 TDI
• BMW 740 e iPerformance
• Mercedes GLC 350 e
• Honda FCV Clarity
• Toyota RAV4
• Toyota Prius Prime plug-in hybrid
• Hyundai Ioniq
• Kia Niro