Pizza

Per brumin:
500 gr miell ,
2 luge te vogla maja ,
pak vaj dhe rigon.

Hedhim perberesit e mesiperm ne nje tas dhe shtojme uje te vaket sa te mari gjerisa te behet brumi I bute. E mbulojme e lejme 1 ore .Me pas e marim e ndajme ne dy pjese dhe e hapim jo shum te trashe. E lyejme me salce qe e bejme vete ose te gatshme ,vendosim proshute pule ose cte deshironi ,domate ,ullinj nga lart I hedhim nje grushte djathe e lejme 10min akoma me pas e pjekim ne 200 grnper 20 min .5 min para se ta nxjerrim e mbulojme mire me djathe te grire. Ju befte mire/kuzhina.al