Pica te vogla

Hedhim ne tas 500 gr miell dhe nje luge maja. Ngrohim rreth nje gote me uje dhe brenda shkrijme kripen dhe i shtojme 2 luge vaj, e hedhim te miellin dhe e punojme brumin sa te behet mase e bute dhe mos te ngjis neper duar. E lyejme me vaj, e mbulojme, dhe e lejme te dyfishohet. Me pas e marrim e punojme pak dhe e lejme serisht te dyfishohet. Me pas e ndajme ne dy pjese, e hapim, hedhim ullinj ,domate ose mvaret sipas deshires suaj. I lyejme me vaj I leme per 10 min dhe me pas i pjekim ne 200 gr per 30 minuta. Ju befte mire