Petullat në formë topthi

artikuj

Përbërësit:

450 gr miell,
2 gota të ujit me kos(ose 2 jogurta të gatshëm),
2 vezë,
1 mollë e grirë në rende,
4 lugë sheqer,
1 pluhur për pjekurina,
1 vanil sheqer,
50 gr rrush i terur, dhe
lëvorja e një limoni,

Përgatitja:
Përziejmë të gjithë përbërësit mirë.I lejmë ashtu të qëndrojnë rreth 10 minuta.Pastaj marrim me lugë gjelle nga brumi dhe i fërgojmë në vaj të nxehtë.Mund të përdorni edhe lugën e akullores ,me atë dalin petullat në formë topthi.Përmbi u qesim sheqer pluhur.Ju befte mire ./mesazhi.com