Rtv Pendimi

Petulla te mbushura.

Perberja; 2 vez ,1gote uji kos ,1gote qaji vaj,1luge sheqeri sode bikarbon(sode buke),krip dhe mill sa te behet nje brum i bute.
 
Mbushja; 5 veze te ziera,nje tufe qep taze prihen imet,perzihen me biber te zi dhe krip.
Nga brumi formohen toptha te vegjel dhe t-hollohen ne form ovale.Pastaj mbushen me nga nje luge nga perberja e vezeve dhe mbyllen mire me pirun ne forme te gjysem rrethit. Forgohen ne vaj te nxehet.Jane shum te shishme ju befshin mire.
Nga Imranja

TË NGJAJSHME

IOS
ANDROID
DONACION
DËRGO MESAZH