Peshk në tigan

Përbërësit:
4 copa peshk sipas zgjedhjes suaj
rozmarinë e freskët
kripë
gjalpë

Receta:
Vendosni gjalpin në tigan. Kur të jetë shkrirë, shtoni rozmarinën dhe skuqeni pak derisa të marrë një ngjyrë floriri. Vendosni sipër copat e peshkut dhe skuqini nga të dyja anët derisa të marrin edhe ato të njëjtën ngjyrë. Rrotullojini me kujdes me dy lugë druri që të mos copëtohet. Shërbejini të ngrohta në tavolinë.

 

pertymoter.net