Peshk me qepe

1 kg peshk
1,500 qepe te thata(qepe te kuqe do ishte me mire se kane shije me shume)
3 gjethe dafine
1 kuti me salce domate
5 domatini (domate te vogla)
2 thelpinj udher
kripe-piper te zi-piper te kuq djeges.
3 luge uthull.
Vaj

Lajme peshkun, e kriposim dhe e leme menjane.

Ne nje tenxhere te thelle shtojme vajin dhe qepet e grira holle …skuqim per pak minuta sa te vyshken shtojme salcen.

Shtrojme qepet ne nje pireks, kripen, dafinen, piperkat, domatinat, uthullen..dhe dy gota uje vendosim dhe peshqit nga siper dhe pjekim ne 200 gr celcius deri sa tava te kete pire lengjet./kuzhina.al